Jarní ofenzíva u  KP

Lavočkin La-5, La-5F, La-5FN a La-7 v měřítku 1/72

Kompletní rodinka těchto stíhaček v měřítku 1/72, které se nesmazatelně zapsaly do historie československého letectva, je v přípravě u naší tradiční firmy KP-Kovozávody Prostějov. V těchto dnech se na trh dostává pěkná nová odznáčková „stočtyřicetčtyřka“ a jsme zahlceni dotazy, kdy bude v měřítku 1/72 můžeme odpovědět…

Ano, pracujeme na plný výkon, aby v průběhu května  byla „dvaasedma“ na pultech prodejen. Distribuci začínáme typem La-5FN, poté pokračujeme La-5F a La-5. Nakonec v průběhu léta uvedeme do prodeje novou „akurátní“ La-7.
La-5 FN pub

Přípravy  forem  (3D-CAD-CAM)  pro nové „Lavočky“ La-5, 5F, 5FN a La-7 jsou v plném pracovním nasazení. Pro informaci Vám přinášíme první náhledy nových forem a pár fotografií z nástrojárny a lisovny.


Zároveň s pracemi na „Lavočce“ začala  příprava výroby dalšího významného letounu, jak  pro českoslovanskou historii, tak  pro KP-Kovozávody Prostějov. Je to  legendární  Aero L-29 Delfín v měřítku 1/72 – první stavebnice vyrobená touto tradiční modelářskou firmou roce 1970 a na které vyrostly celé generace modelářů. Nyní, po 45letech, nastal čas pro nového „Delfína“. Model opět vzniká za pomoci 3D modelace a kovové formy budou vyrobeny CAD-CAM technologií přímého frézování do bloku.

Věříme, že Vás naše nové stavebnice potěší.