KP Junior 1/144

KP oznamuje vstup do nového rozměru, do měřítka 1/144.

Lavočkin La-5, La-5F, La-5FN

K prvnímu výročí návratu firmy KP-Kovozávody Prostějov zpět na modelářský trh připravil realizační tým zcela něco nového a pro KP i neobvyklého, tedy alespoň co se měřítka týče. Je to model Lavočkinu La-5 všech verzí v měřítku 1/144.

5-04 5-05

Pro KP to je v tomto měřítku premiéra. Již při letmém zhlédnutí prvních výlisků tohoto premianta, který vznikl v 3D modelaci a kovová forma byla vyrobena CAD-CAM technologií, nutno říci, že se velmi povedl. Celkové zpracování modelu je v prémiové kvalitě a „pidi lavočka“ má i v tomto měřítku obsáhle a detailně vybavený interier, otevřené kabinky, detailní motorový kryt i žaluzie a podvozkové šachty.

5-03 5-02 5-015-06

Těšit se můžeme na celkem šest různých provedení krabiček. Vždy po dvou od každé verze, tedy La-5, La-5F a La-5FN. Obsahem budou samozřejmě obtisky i pro stroje československých pilotů.

5-08 5-07

A kdy se na něj můžeme těšit? Nové Lavočky v měřítku 1/144 budou v prodeji již koncem měsíce března, takže právě v ten správný čas k dubnovému výročí firmy KP. Model bude prodávaný v nové designové krabičce a bude vždy obsahovat tři obtiskové markingy. Předpokládaná cena by měla být okolo 125,-Kč a v prodeji budou u všech dobrých prodejců.

a1 a4

Již nyní se také můžeme těšit i na většího bratříčka v měřítku 1/72. Zde je příprava v plném proudu. Připraveny jsou verze La-5, La-5F, La-5FN, La-5UTI a La-7. I tento model je plně zpracován 3D a CAD-CAM technologií výroby. První verze by měly být v prodeji již během dubna.