Nová řada KP-expert

Kovozávody Prostějov oznamují vstup do segmentu doplňků k modelům.

Tisková zpráva KP

Tradiční česká firma Kovozávody Prostějov uvádí do prodeje další řadu výrobků.

Pod názvem KP-Expert, určenou pro zkušené modeláře, nalezneme na úvod sadu stříkacích šablon pro nový model P-51B/C v měřítku 1/72. Cena těchto masek je určena na příjemných 79,- Kč a v prodeji budou v síti MPM, podnikové prodejně MNmodelář a ve všech dobrých modelářských prodejnách.

V této řadě můžete očekávat i další doplňkové sady pro modely KP, jako jsou stříkací masky, PUR doplňky a také leptané kovové díly. Již nyní se můžete těšit na leptanou sadu kovových dílů pro P-51B/C a sadu PUR dílů s přídavnými nádržemi a závěsníky pro P-51B/C/D/K.

Jen tak na okraj, ono označení nová řada je trochu zavádějící, neboť nové KP navazují na svou tradici. Pro osvětlení trochu historie – výstižněji řečeno je obnovení a pokračování ve výrobě doplňků pro modely KP. Firma KP byla první výrobce v Československu, který uvedl na trh sériovou produkci leptaných doplňků pro vylepšení modelů.

Bylo to v roce 1986 a byly to leptané díly pro model Mig-21MF v měřítku 1/72 z produkce KP. Konstrukci leptů tehdy připravil Slavomír Goldemund a výrobu zajistila firma Tesla Přelouč. Vedoucím projektu výroby těchto doplňků, které byly poprvé využity pro modelářskou činnost v Československu, byl Ing.Petr Louman.

V devadesátých letech pokračovaly ve výrobě tohoto druhu kovových doplňků různí malovýrobci.